Antalya, Türkiye’nin ve dünyanın birçok ünlü piyano sanatçısını ağırlamaya hazırlanıyor. 23. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, 9-22 Aralık tarihleri arasında, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ve Cam Piramit’te  gerçekleşecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 23 yıldır Antalya’nın kültür sanat hayatına büyük katkılarda bulunuyor. Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi olan festival, Akdeniz bölgesinin en prestijli müzik etkinlikleri arasında yer alıyor.

Şehirde Festival Var: Antalya’da Müziğin Büyüsü  

Festival, şehrin farklı noktalarında da hayat buluyor! Kaleiçi ve havalimanında düzenlenen küçük etkinliklerle tüm Antalya’yı müzikle buluşturuyor. Kaleiçi’ndeki nostaljik tramvay yolcuları ve havalimanı kullanıcıları, sürpriz ve halkla iç içe konserlere büyük ilgi gösteriyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı öğrencilerinin tramvayda gerçekleştirdiği konserleri ve şehir etkinlikleri, 10 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Antalya Piyano Festivali Programı 

Her yıl yerli ve yabancı dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan festival, klasik müzikten flamenkoya kadar geniş bir yelpazede müzik ziyafetleri sunuyor. Bu sayede festival, zengin tarihimiz, kültürel çeşitliliğimiz ve Antalya’nın eşsiz doğası gibi unsurları tanıtmada önemli bir rol üstleniyor.

Festivalin bu yılki konserleri, Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu, Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi, Manavgat ve Aksu’da gerçekleştirilecek. Ayrıca Saat Kulesi önünde ve Alanya’da sokak etkinlikleri düzenlenecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, müzikseverleri seçkin sanatçılarla buluşturacak. İşte festivalde sahne alacak bazı sanatçılar ve programları:

Grande Piano Grubu (Piyano Sihirbazları) 

09 Aralık, 13:00-15:00, Saat Kulesi, Antalya

10 Aralık, 13:00-15:00, Kızıl Kule, Alanya

Selda Bağcan / Fahir Atakoğlu Antalya Devlet Senfoni Orkestrası 

09 Aralık, 20:30, Cam Piramit, Antalya

Anjelika Akbar 

11 Aralık, 20:30, AKM, Antalya

Queenz of Piano 

13 Aralık, 20:30, AKM, Antalya

Dorantes 

15 Aralık, 20:30, AKM, Antalya

16 Aralık, 19:30, Manavgat

Candan Erçetin & Antalya Devlet Senfoni Orkestrası 

16 Aralık, 20:30, Cam Piramit, Antalya

Imagine by Duo Blanc 

17 Aralık, 13:00, AKM, Antalya

Havasi 

19 Aralık, 20:30, Cam Piramit, Antalya

Can Saraç 

20 Aralık, 20:30, AKM, Antalya

Gülsin Onay 

21 Aralık, 14:00, Aksu

Antalya Piyano Festivali Biletleri 

Biletler için Biletix’i ziyeret edebilirsiniz. 

Önemli Not: Eğer Biletix’te biletlerin tükendiğini fark ederseniz, hemen üzülmeyin. AKM’nin bilet ofisini ziyaret ederek oradan elde edebileceğiniz kalan biletlerle festivalde yerinizi ayırtabilirsiniz. AKM lokasyonuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.