Türkiyede nerede gayrimenkul satın alınır ? En sık sorulan sorunun cevabı burada. Tabii ki, Türkiyede gayrimenkul satın almak için oranın ne kadar karlı olduğuna bakmak gerekir. Bu da iyi bir yatırım şirketi ile mümkündür.

Yatırım şirketiyle çalışmak her zaman emlak için avantajlıdır.

Türk vatandaşları genellikle emlak yatırım şirketleriyle işbirliği yapmaktan kaçınmak ve tek başına satın alma işlemi yapmak ister. Bunun sebebi; emlak komisyonu ücretinden kaçmak. Türkiyedeki durumda ise, emlak şirketine ödenecek %2’lik bir komisyon, sizi doğru yatırıma ulaştırmaktaki ilk ve en önemli yoldur.

Türkiyede gayrimenkul almak emlak yatırım şirketleriyle yapıldığında en doğru sonucu verir. Çoğu durumda, inşaat şirketleri proje halindeki yerlerin reklamlarını yapmazlar. Bu inşaat şirketleri belirli projeler için büyük emlak yatırım şirketleriyle ortak olurlar. Bir müteahhit firmanın satış ofisine gelmeniz durumunda bile, sizi emlak yatırım şirketinin pazarlamacısı karşılar. Tüm görüşmeleri farkında olmadan emlak yatırım şirketleri ile yaparsınız ki doğru olan budur.

Türkiyede daire fiyatları ne kadar ?

Unutulmamalıdır ki; kullanılmamış, yeni, sıfır konutların fiyatları her zaman inşaat şirketi tarafından belirlenir. Her şehrin her şirketinde durum aynıdır. Müteahhidin belirlediği fiyatının üzerine çıkma durumu Türkiye emlak piyasasında mümkün değildir. Bu fiyat, inşaat şirketi ile emlak yatırım şirketi arasında yapılacak sözleşme ile belirlenir.

Kendi başınıza Türkiyede daire satın almak mümkündür ! Bunun için şu adımları izlemelisiniz.

  • Türk yasalarını bildiğinize emin olmalı ve satın aldığınız şehrin örf ve adetlerine hakim olmalısınız,
  • Emlak pazarındaki tüm teklifleri yalnız başınıza incelemek, dairenin tüm özelliklerini birbirinden farklı dairelerle kıyaslamak ve buraları ziyaret edip kendi gözlerinizle görmelisiniz,
  • Bu işlemlerin tamamını sizinle beraber hukuki açıdan inceleyebilecek bir avukat ile ilerlemelisiniz,
  • İnşaat şirketleriyle ödeme planlarını iyi ayarlamalı ve istenilen tüm belgeleri kısa zamanda hazırlamalısınız,
  • Yatırım yapmak istediğiniz şehirden uzakta yaşıyorsanız, uzun bir süreyi gözden çıkarıp doğru otel tercihleri yapmalısınız.

Bu yolu yalnız başınıza yürümek pektabi sizin kararınız. Biz burada Antalya Development Yatırım Şirketi olarak size nasıl yardımcı olabiliriz bunu izah etmeye çalışacağız.

Emlak Yatırım Şirketi nasıl çalışır ? Türkiyede daire satın almak

Taleplerinizin tamamı çalışma arkadaşlarımız tarafından alınır ve size özel teklif paketi sunumu hazırlanır. Bu sunumu inceleyerek beğendiğiniz birkaç seçeneği tarafımıza iletirsiniz. Sonrasında bu dairenin avantajları ve dezavantajlarını danışman iş arkadaşımız ile tartışırsınız.

Türkiyede veya daire satın almak istediğiniz şehirde değilseniz, beğendiğiniz teklifteki taşınmazın gerçek zamanlı videosunu danışmanınızdan talep edebilirsiniz. Danışman sorularınıza hemen cevap verebilecek uzaklıktadır. Her şey uygun olduğunda, Türk yasalarının izin verdiği şekilde işlemleri çevrimiçi olarak satın alma işlemleri başlatılabilir.

Türkiyede kolayca daire satın almak: Yatırımda danışmanın önemi

Türkiyeye veya yatırım yapmak istediğiniz şehre geldiğinizde danışmanınızla beraber tüm daireleri gezersiniz.

Siz doğru yatırıma karar verirken danışmanınızın eksik kalacağı hukuki konular ortaya çıkarsa, sorular hemen Antalya Development hukuk birimine yönlendirilir cevaplara hemen ulaşmanız sağlanır.

Antalya Development Yatırım Ekibi olarak size uygun bir gayrimenkul seçimi, sözleşmelerin imzalanması ve yatırımınızın daha sonraki süreçlerinin (kira getirisi, yeniden satış vb) takibi ile ilgili durumların tamamında yanınızda olacaktır.

Emlak Yatırım Şirketinin satış sonrası hizmetleri

Satış sözleşmesinin imzalanması sonrasında, danışmanlarımızle iletişiminiz kesilmez.

  • Su, elektrik, gaz faturalarının düzenlenmesi,
  • Mobilya satın alma ve dairenin düzenlenmesi,
  • Sigorta poliçelerinin tanzimi,
  • Kiracı bulma ve ihtiyaç olursa dairelerin bakımı,
  • Yeni yaşamınıza entegrasyon, gibi konuların tamamında yanınızda olur.

Sizinle aynı dili konuşuyoruz !

Antalya Development web sitesi beş dilde çalışır ve uzmanlarımız dokuz dilde konuşur. İngilizce, Türkçe, Almanca, Arapça, Fransızca, Ukraynaca, Fransızca, Kazakça, Kırgızca ve Rusça. İmzalayacağınız tüm sözleşmeler en az iki dille yazılır.

Size belirli bir gayrimenkulü sunarken danışmanınız bu gayrimenkulu sizin için seçmez. Her tür gayrimenkul için çok sayıda seçenek bulur ve arasından seçim yapmanız için sizlere sunar.

Yapmanız gereken tek şey, güvenilir bir itibara ve yatırımlar konusunda uzman bir ekiple çalışan ve aynı zamanda hukuki işlemlerinizi koruyacak güvenilir ve profesyonel avukat ekibine sahip bir yatırım şirketi seçmektir.