Türkiyede daire satın almak isteyen herkes, deniz yakın bir yerde bu evi satın almak ister. Denize yürüme mesafesinde olan evler her zaman daha güzeldir. Belki de Türkiyenin en iyi deniz manzaralı veya denize sıfır daireleri Antalyada bulunmaktadır. Türkiyenin tüm şehirleri çok güzeldir fakat yılın 300 günü güneş alan Antalya gibisi dünyada yoktur.

Antalya mavi bayraklı plajlarıyla ünlüdür. “Mavi Bayrak” kıyı tatil bölgelerinde denizin temizliği ile ilgili verilen en yüksek ödüldür. Bu ödülü alabilmek için sorumluların çok katı kurallara uyması gereklidir. Ayrıca plajın güvenliği, altyapının varlığı, ulaşım kolaylığı da bu ödül için önemlidir. Mavi bayrak, altın standarttır.

Antalyanın en iyi plajlarından bahsedelim

LARA PLAJI 

Bu plaj sadece Antalyanın değil, Türk Rivierasının en ünlü plajıdır. Plajın uzunluğu 10 kilometredir ve denizi ince kumlu bir sahildir. Lara plajı, dünyaca ünlü oteller bölgesi Kundu boyunca devam etmektedir.

Burada birçok belediye plajı, mangal alanları ve kum heykeli müzesi bulunmaktadır.

Sahilde her zevke ve bütçeye uygun ücretli-ücretsiz plajlar, eğlence kulüpleri vardır.

Plajın neredeyse tamamı ince çakıl kaplama ve kumdan oluşmaktadır. Plaja şehir otobüsüyle ulaşmak mümkündür. Şehir merkezine 35-40 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Lara plajına yakınlık, emlak maliyetini çok fazla arttırır. Antalyada Lara Plajlarına yakın satılık daire bulmak birçok yatırımcının hayalidir. 

KONYAALTI PLAJI

Burasi Antalyanın bir diğer Mavi Bayraklı cazibesidir. Plajı uzunluğu 7 kilometredir. Plajın batısı dağlarla çevrili ve her gün unutulmaz manzaralar yaşatan bir yerdir. Konyaaltı sahili Antalya Kaleiçi (eski Antalya) ile şehir merkezini birleştiren bir doğru üzerinde yer alır. Sahil boyunca park alanı, birçok kafe, restoran ve spor alanları bulunmaktadır. Türkiyede emlak piyasasının en hareketli olduğu yerlerden biri de Konyaaltı Sahili çevresindeki satılık arsa ve satılık dairelerdir.

KAPUTAŞ PLAJI

Bu plaj Antalya Kaş ilçesine yakın bir konumda bulunur. Olağanüstü açık mavi, turkuaz renkli suyuyla ünlüdür. Kaputaş plajının fotoğrafları Türkiyenin reklam broşürlerini süsler. Karayip denizinin berraklığını Akdenize gertiren bu plaja giriş ücretsizdir. Şemsiye ve şezlong kullanımı için sizden ücret talep edilir. Kaşta satılık ev ve Kaşta satılık villaların bu kadar ünlü olmasının en önemli sebeplerinden biri, Kaputaş Plajına yakın olmalarıdır.

OLİMPOS SAHİLİ

Olimpos sahili Çıralı sahili ile bitişiktir. Bu plaja ulaşılması için mutlaka Olimpos şehir kalıntılarını geçmek gereklidir. Sığ suyu, temiz plajı ve ince çakıl taşları ile ünlü olan Olimpos Sahili, nefes kesen dağ manzarası ile geri dönmek istemeyeceğiniz güzellikleri size sunar. Sahilde, etrafın kültür mirası olması sebebiyle eğlenme merkezi bulunmaz. Fakat, plajın 1 km gerisinde yer alan bungalow evler, villalar ve butik oteller, geceleri eğlenceler sunar. Antalya şehir merkezinden 50 km uzakta yer alması ve ulaşımın kolay olmaması sebebiyle her zaman huzur vericidir.

KLEOPATRA PLAJI 

Burasi Alanya’nın kartpostalıdır. Kleopatra plajı, Alanyanın en ünlü ve en çok ziyaret edilen plajıdır. Mükemmel bir tatil için tüm koşullar yaratılmıştır. Su sporları, aktif dinlenme alanları, kafeleri, restoranları insanların eğlenmeleri için yapılmıştır. Bu plajın ayırt edici özelliği beyaz kumudur. Sadece burada yüzmek için insanlar dünyanın dört bir yanından gelirler. Kleopatra plajı Alanya merkezden sadece 2 km uzaklıktadır. Buraya ulaşım oldukça kolaydır. En ünlü Alanya satılık ev ve en ünlü satılık villaların birçoğu Kleopatra plajının etrafında yer almaktadır

PATARA PLAJI (KAŞ-KALKAN)

İnce beyaz kumlu muazzam güzellikte bir plaj olan Patara plajı, deniz kaplumbağalarının da yuva yapmaktan hoşlandığı bir yerdir. Pataranın kalıntıları plajın hemen yanındadır. Tarihi eser statüsünde olan bu yere giriş ücretlidir. Plaja varana kadar birçok kalıntı size eşlik eder. Kalkan satılık villa fiyatları olarak diğer yerlere göre uygundur ve dünyaca ünlü Patara plajına bu evler sadece 5 kilometre uzaklıktadır.

MERMERLİ PLAJI

Antalyadaki Kaleiçiye (eski antalya) yakın, çok güzel bir plaj olan mermerli, yapay bir iskele ile birleştirilmiştir. Buraya giriş ücretlidir ve yazın yer bulmak neredeyse imkansızdır. Antalya merkezdeki popüler plajların en küçüğüdür. Birçok ziyaretçi burada dalış yapar.

Phaselis

Kemerde bulunan ve üç koya ayrılmış bu doğal güzellik adını antik kentin kendisinden alır. Eski Roma İmparatorluğu zamanında şehirlerin deniz kıyılarına inşa edilmesi sebebiyle, doğal güzelliklerle dolu sahillerin tamamı antik şehirlerle doludur.

Antalya ilinde Mavi Bayrak ile ödüllendirilmiş 200den fazla plaj bulunmaktadır. Bölgedeki turizmin gelişmiş olmasının en büyük sebebi bu plajlardır.

Antalya emlak yatırım sektörü, bu muazzam plajlara, deniz ve dağlar tarafından yaratılan fantastik Akdeniz iklimine olan yakınlığı nedeniyle sürekli olarak değer kazanmaktadır. Antalya depreme dayanıklı binaları, yüksek inşaat kalitesi gibi öncü sebeplerle Türk ve yabancı emlak yatırımcıların gözde yeri olmuştur. Birçok yatırımcı, Antalyayı Akdeniz sahilindeki en güzel şehir olduğu için seçmektedir.

Yatırım olarak oturum izni

Türkiye gayrimenkul yatırımı için bir teşviktir. Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yaparak 200 bin dolar değerinde bir daire satın alan yabancı yatırımcılar, Türkiye’de oturum izni alabilirler.

Antalya Development Emlak Yatırım Şirketi, size Antalya’nın en ünlü plajlarına çok yakın modern konutlarından, deniz manzaralı birçok daire seçeneği sunmaya hazırdır.

Türkiye’de bir daire satın almanın maliyetini öğrenmek için web sitemizi (link https://antalyadevelopment.com/tr) ziyaret edebilir veya şirketimizin uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz (https://antalyadevelopment.com/tr/ekibimiz).

İstanbul’da mı yoksa Antalya’da mı daire satın alacağına hala karar veremeyenler için hatırlatmak isteriz ki İstanbul’da şehir içinde denize girmek mümkün değildir. Şehir dışına gitmeniz gerekecektir ve bu, İstanbul’un boyutları göz önüne alındığında oldukça vakit alacaktır.