Avrupa’da yaşamış ve emekli olmuş birçok kişi Türkiye’yi emekliliklerini geçirecekleri yer olarak seçmiştir. Avrupa’daki emekli maaşları Türkiye’ye göre çok daha yüksektir. Bununla birlikte, Türkiye’deki hizmetler ve ürünler Avrupa ülkelerine göre daha ucuzdur. Bu durum, Türkiye’nin yurt dışından gelenler için yüksek bir yaşam standardını koruma fırsatı sunduğu anlamına gelir. Devlet olarak Türkiye, yabancı emeklileri memnuniyetle karşılamaktadır; istikrarlı bir gelire sahip olan bu kişiler, burada para harcar ve yerel halkın istihdam olanaklarına engel olamazlar. Emeklilerin ülkede yasal olarak uzun süre yaşamasının en kolay yolu, en az 200.000 $ değerinde gayrimenkul yatırımı yaparak oturma izni almaktan geçmektedir.

Türkiye’de ikamet başvurusu için alabileceğiniz gayrimenkuller Antalya Development adresinde bulabilirsiniz

Akdeniz İklimi ve Emeklilik: Sağlık İçin Doğal Bir Terapi 

Türkiye’nin Akdeniz bölgesi emeklilik hayatı için son derece konforlu bir iklime sahiptir. İlkbaharın başından sonbaharın sonuna kadar süren Akdenizin güneşli ve keyifli havası yaşlılar için olağanüstü iyileştirici etkilere sahiptir.

Akdeniz iklimi, ülkenin güneyi boyunca uzanan dağlardan güçlü bir şekilde etkileniyor ve soğuk hava kütlelerinin kuzeyden nüfuz etmesini engelliyor. Deniz kış ayları boyunca bölgeyi ısıtarak nispeten tüm yıl boyunca nemi korur. Güneş ışığının ve temiz havanın bol olduğu yerler yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıf olan insanlar için çok faydalıdır. Böylesine bir iklim kuşağına taşınmak ve Akdeniz ile bütünleşmek ömrünüzü uzatacaktır!

Yıl Boyu Taze: Türkiye’nin Sebzeleri ve Meyveleri 

Türkiye üstün kalitede sebze ve meyveleriyle ünlü bir ülkedir. Burada tüm yıl boyunca taze yiyecekler yiyebilirsiniz. Anamur’un en lezzetli muzlarını, Finike’nin portakallarını ve Bozyazı’nın çileklerini sonbahar sonu ve kış aylarında tadabilirsiniz. Vücutta mucizevi bir etki yaratan narların en lezzetli olduğu bu dönemdir. Kendi ülkenizde kaliteli ve olgun nar bulmak ne derece zorsa, Antalya’da neredeyse her yerde yetişir.

Türkiye’de Sağlık Güvencesi: Anında Doktor Randevusu Avantajı 

İnsanların yaşlılıklarında kaliteli bir tıbbi bakım ve tedavi alması çok önemlidir. Avrupa’nın birçok ülkesinde doktor ziyaretinin haftalar, hatta aylar öncesinden planlanması gerekiyorsa, Türkiye’de ihtiyaç duyulduğu anda doktora ulaşmak çok kolaydır. Önemli olan bir sağlık sigortanızın olmasıdır. Sağlık sigortasının maliyetine gelince, Türkiye’deki en pahalı poliçe, ülkenin en iyi kliniklerinde tedavinin %90’ını kapsayan, Avrupa ülkelerindeki en ucuz (minimum!) poliçe kadar maliyetli. 65 yaş sonrasında Türkiye’deki yerli ve yabancı tüm emekliler ücretsiz tedavi görüyor.

Türk Tıbbı: Dünyanın En İyilerinden 

Türk tıbbı dünyadaki en iyi on ilaçtan biridir. Başarının anahtarı iyi doktorlar, modern ekipmanlar ve kaliteli ilaçlardır. Türkiye’de tıp eğitiminin kalitesi sürekli olarak devletin denetimi altındadır. Ülkedeki tıp üniversiteleri devletten mümkün olan en yüksek finansmanı alıyor. Türk hekimler tüm dünyada değer görüyor. 21 Ocak 2012’de Türk cerrah Ömer Özkan ve takımı dünyanın ilk başarılı tam yüz naklini Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi hastanesinde gerçekleştirdi.

Türkiye’de İlaç Temini: Çeşitli, Ekonomik ve Devlet Güvenceli 

Türkiye’de ilaç üretimi sıkı bir devlet kontrolü altındadır. Bir çok BDT ülkesinde henüz ruhsatlandırılmamış bir çok popüler ilaç Türkiye’de rahatlıkla temin edilebiliyor.

Türkiye’de en az bir kez eczaneyi ziyaret eden tüm turistler, buradaki birçok ilacın fiyatlarının normalden çok daha düşük olduğunu fark ediyor. Türkiye’de ilaç fiyatlarına ilişkin devlet düzenlemesi bulunmaktadır. Eczaneler kendi takdirine bağlı olarak bunları şişiremez. Üstelik Türk eczanelerinde pazarlık yapabilirsiniz! Önemli miktarda ilaç satın alırsanız kesinlikle size verecektir.

Not: Hafta sonu açık olan eczaneleri internetten “nöbetçi eczane” yazarak kolayca bulabilirsiniz.

İnsanlara Dost: Herkes İçin Erişilebilir Türkiye

Türkiye engelliler için çok konforlu bir ülke olarak öne çıkıyor. Yoğun bölgelerdeki çok kaldırım, görme engelliler için özel hatlara sahiptir. Tüm toplu taşıma araçlarında tekerlekli sandalyeler için platformlar bulunur. Ayrıca misafirperverliği, çocuğa ve yaşlıya saygısıyla öne çıkan Türk halkının engelli vatandaşlarına da yardımsever ve saygılı olduğunu da belirtmekte fayda olacaktır.

Türkiye’de Sağlık Hizmetleri: Aile Sağlığı Merkezinden Hastanelere 

Türkiye’deki tıbbi kurumlar çeşitli türlere ayrılmıştır:

Aile Sağlığı Merkezi: 

Burada ilk yardım sağlanır, aile hekiminden muayene olup reçete yazdırabilir ve testler yaptırabilirsiniz. Burada genellikle uzman hekim bulunmamaktadır. Hizmetler genellikle ücretsiz veya minimum fiyatla sunulur.

Belediye Sağlık Merkezi:

Verilen hizmetlerin listesi aile sağlığı merkezlerine benzer. Farklı olarak, burada yalnızca önceden kayıt yoluyla hasta kabul edilir.

Poliklinikler: 

Burada uzman doktorların yanı sıra özel doktor muayenehaneleri de bulunmaktadır. Çoğu zaman insanlar buraya aile doktorlarının sevk etmesi üzerine gelirler. Sigorta, buradaki hizmetlerin maliyetini kısmen veya tamamen karşılayabilir. Sigortası olmayanlardan muayene ücreti alınır.

Hastaneler :

Özel Hastaneler ve Devlet Hastaneleri olarak ikiye ayrılır. Yatan hastalar, ayakta tedavi ve acil servis üniteleri bulunmaktadır.

Türkiye’de Gelişmiş Altyapı: Herkes İçin Konforlu Şehir Yaşamı 

Türkiye’deki gelişmiş kentsel altyapı, sadece emekliler için değil, tüm sakinler için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Tüm sosyal olanaklar mümkün olduğunca elverişli ve yakın konumdadır. Şehir içi toplu taşımalarda yaşlılar için maksimum hareket alanı sağlanmaya özen gösterilir.

Türkiye: Tüm kültürlere saygı duyulan bir ülke 

Yerel halkı misafirperver ve son derece sosyaldir. İnsanlar biraz Türkçe konuştuğunuzu duyar duymaz hemen sizinle sohbete başlarlar. Türkler, ülkelerine bağlı ve vatansever bireylerdir; kendi kültürlerine ve dinlerine büyük değer verirler. Ancak aynı zamanda diğer kültürlere ve milletlere de büyük saygı gösterirler.

Türkiye’de bir yaşam, çocuklarınıza ve torunlarınıza bırakabileceğiniz en güzel miraslardan biridir. Sıcak bir iklimde ve ekonomik açıdan gelişmiş, çok kültürlü bir ülkede yaşamaktan daha iyi ne olabilir?

Yaşlılar ve emekliler, yatırımcı portföyümüzün önemli ve özel bir kategorisini oluşturuyor. Onlar için, ihtiyaçlarına uygun ve oturuma hazır gayrimenkulleri sunuyoruz. Taleplerinizi mümkün olduğunca hızlı ve doğru bir şekilde karşılamak için özen gösteriyor, sizin için en uygun olan emlak seçeneğini seçiyoruz.

Ekibimiz, alanında uzmanlaşmış gayrimenkul danışmanlarından oluşmaktadır. Sezonluk veya daimi ikamet için olsun, size en iyi seçenekleri sunabilmemiz için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.